مقاله مطالعه آزمايشگاهي تاثير استفاده از سپرهاي تشعشعي در کاهش انتقال حرارت جابجايي و تشعشعي در محفظه اي متشکل از دو استوانه هم‌محور متناهي در فشارهاي مختلف

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله مطالعه آزمايشگاهي تاثير استفاده از سپرهاي تشعشعي در کاهش انتقال حرارت جابجايي و تشعشعي در محفظه اي متشکل از دو استوانه هم‌محور متناهي در فشارهاي مختلف :


تعداد صفحات :17

در مقاله حاضر, مطالعه آزمایشگاهی تاثیر قرارگیری سپرهای تشعشعی در محفظه‌ای متشکل از دو استوانه متناهی هم‌محور بر میزان تلفات حرارتی ناشی از جابجایی آزاد و انتقال حرارت تشعشعی مورد بررسی قرار گرفته است. محفظه مورد مطالعه شامل دو استوانه هم‌محور بوده که استوانه داخلی دارای دمای بالاتری می‌باشد و بین این دو استوانه از یک و یا دو سپر تشعشعی با جنس‌های مختلف (آلومینیوم, مس و استیل) در فواصل مختلف استفاده شده است. تاثیر خواص فیزیکی (ضریب جذب سپرهای تشعشعی), فاصله سپرهای تشعشعی, دمای استوانه داخلی و فشار محفظه بر میزان تلفات حرارتی مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج به دست آمده برای دماهای مختلف استوانه داخلی (200 و 400 درجه سانتیگراد) و فشارهای مختلف محفظه (2/0 و 0/1 اتمسفر) ارائه شده است, که نشان‌دهنده تاثیر مستقیم فشار محفظه و ضریب جذب سپر تشعشعی بر میزان تلفات حرارتی بین استوانه داخلی و خارجی می‌باشد.

لینک کمکی