مقاله طراحي کنترل‌کننده مود لغزشي انتگرالي براي عبور از خطا در سيستم‌هاي انرژي بادي مبتني بر DFIG براي کمبود ولتاژهاي متقارن و نامتقارن

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله طراحي کنترل‌کننده مود لغزشي انتگرالي براي عبور از خطا در سيستم‌هاي انرژي بادي مبتني بر DFIG براي کمبود ولتاژهاي متقارن و نامتقارن :


تعداد صفحات :29

با نفوذ زیاد منابع توان بادی متصل به شبکه, قابلیت عبور از خطا در توربین‌های بادی با DFIG شدیداً نیاز است تا از افت ولتاژ شدید در نقطه اتصال DFIG و در نتیجه, صدمه به آن جلوگیری کنند. در این مقاله, روش کنترلی مود لغزشی انتگرالی (ISMC) برای کنترل مبدل‌های سمت روتور (RSC) و سمت شبکه (GSC) توربین‌های بادی مبتنی بر DFIG برای عبور از شرایط خطا پیشنهاد شده است. همچنین کنترل‌کننده پیشنهادی علاوه‌بر مبدل‌های DFIG برای مبدل سری سمت شبکه (SGSC) به‌صورت جداگانه, طراحی و نتایج را با روش PI مقایسه کرده است. در روش پیشنهادی, مسئله چترینگ روش‌های مرسوم مود لغزشی برطرف شده است. نتایج شبیه‌سازی, توانایی روش پیشنهادی را در کنترل مؤثر توربین‌های بادی مبتنی بر DFIG در شرایط مختلف کمبود ولتاژهای متقارن و نامتقارن اثبات کرده‌اند. رویکرد پیشنهادی, توانایی حفظ جریان‌ها و ولتاژهای DFIG را در بازه‌های درخور قبول دارد و در نتیجه از صدمه به مبدل‌ها در طی شرایط مختلف خطا جلوگیری می‌کند.

لینک کمکی